Geros naujienos

Klaipėdoje jau atvertos theravados budizmo centriuko „Aloka” durys. Laukiame jūsų Jono g. 4-4. Daugiau informacijos aloka.lt

Taip pat Sofoklis išleido W. Rahulos „Ko mokė Buda” – knygą, kurią paprastai rekomenduojame pirmajam susipažinimui su budizmo filosofija.

Apie šią svetainę

Šios svetainės tikslas – suteikti lietuviams, norintiems susipažinti su ankstyvaisiais Gautamos Budos mokymais, prieigą prie išverstų iš pali (pāḷi) kalbos tekstų. Turbūt nesuklysime pasakę, kad jie savo prasme yra artimiausi (kaip tai tik įmanoma po 2600 metų nuo jų atsiradimo) paties Budos žodžiams.

Vertimai yra skelbiami suttacentral platformoje. Theravada.lt svetainė padės susiorientuoti suttacentral portale ir rasti tarp daugybės tūkstančių suttų išverstąsias į lietuvių kalbą.

Pali kalba yra stulbinančiai panaši į lietuvių pirmiausia savo struktūra ir gramatinėmis formomis, o taip pat daug jų žodžių turi artimas šaknis. Tie, kam įdomu, gali nusistatyti view taip, kad lygiagrečiai būtų rodomi ir vertimas ir originalas pali kalba (View root text with translation -> Side by sidearba Line by line).

Taip pat čia rasite kelis pažintinius straipsnius apie Theravados budizmą – budizmo kryptį, kuriai priklauso pateikti tekstai.